Ερμηνεύουν: Σταμάτης Κόκοτας
Μαζί του ο Παντελής Αμπαζής
Συμμετέχει ο Δημήτρης Κόκοτας
Περιγραφή
Ο αγαπημένος τραγουδιστής με την αειθαλή φωνή, έρχεται στο Άλσος για δύο παραστάσεις, την Κυριακή 19 και την Κυριακή 26 Ιανουαρίου.
Περισσότερα
Ο Σταμάτης Κόκοτας θα κατηφορίσει απ’ της «Ακρόπολης τα μέρη» στο ‘Άλσος και θα στείλει «φιρμάνι» μουσικό στην Κρήτη και στη Μάνη, θυμίζοντας μας το «Ένα όνειρο απατηλό», το «Με τι καρδιά να σ’ αποχαιρετήσω», το «Πες πως μ αντάμωσες», το «Στου Προφητ’ Ηλία τα σοκάκια», την «Πειραιώτισσα» τον «Τρελό», το «Ένα αλάνι απ’ το λιμάνι», το «Δεν το μπορείς», το «Γιέ μου» και άλλα πολλά υπέροχα τραγούδια του.
Μαζί του στο πιάνο ο μαέστρος Γιάννης Δοναδίκης, με σολίστ στο μπουζούκι τον βιρτουόζο Κοσμά Κοκόλη και δίπλα του ο ραγδαία ανερχόμενος «Μαντάμ» τραγουδοποιός Παντελής Αμπαζής που εσχάτως «Ανεξήγητα αρέσει» με τραγούδια από την δισκογραφία του και την «Ανωτάτη Ζαμπετική». Συμμετέχει ο Δημήτρης Κόκοτας.
Εικαστική επιμέλεια χώρου: Μανώλης Παντελιδάκης, Ρωμανός Σαββόπουλος
Εικαστικό αφίσας: Αλέξης Κυριτσόπουλος
Γραφίστας: Αντώνης Γλυκός
Video / φωτογραφίες παραστάσεων: Δημήτρης Μακρής
MANAGEMENT: WELL ART LIVE
Ευχαριστούμε τον Ηλία Μαροσούλη και τον Άγγελο Κοταρίδη για την επιχειρηματική τους υποστήριξη.
Ευχαριστούμε τον Μουσικό Οίκο "Σπύρος Νάκας" για την χορηγία του πιάνου.