Φωτισμοί: Yannick Fouassier
Χορογραφία: Marlene Monteiro Freitas
Ερμηνεύουν: Francisco Rolo, Henri “Cookie" Lesguillier, Hsin-Yi Hsiang, Joãozinho da Costa, Kyle Scheurich, Mariana Tembe, Marlene Monteiro Freitas, Miguel Filipe, Tonan Quito
Περιγραφή
Στο νέο της έργο, η αντισυμβατική χορογράφος Marlene Monteiro Freitas (Αργυρός Λέοντας για τον Χορό, Μπιεννάλε της Βενετίας, 2018), που είχε ξεσηκώσει το κοινό του Φεστιβάλ Αθηνών Επιδαύρου στο παρελθόν με τις παραστάσεις Βάκχες και of ivory and flesh - statues also suffer, επιστρέφει με ακόμα ένα έργο, όπου κυριαρχούν το δαιμονικό στοιχείο, η μεταμόρφωση, ο σουρεαλισμός, αλλά και το άφθονο χιούμορ.
Περισσότερα
Στην παράσταση γίνεται χρήση στροβοσκοπικών φωτισμών
Στις 30 Ιουνίου ακολουθεί συζήτηση με τη δημιουργό και τους συντελεστές της παράστασης.
Χορογραφία Marlene Monteiro Freitas
Βοηθός χορογραφίας Lander Patrick de Andrade
Ερμηνεύουν Francisco Rolo, Henri “Cookie" Lesguillier, Hsin-Yi Hsiang, Joãozinho da Costa, Kyle Scheurich, Mariana Tembe, Marlene Monteiro Freitas, Miguel Filipe, Tonan Quito
Χειρισμός φωτισμών João Chicó
Σκηνικός χώρος Marlene Monteiro Freitas, Yannick Fouassier, Miguel Figueira
Σκηνικά αντικείμενα Marlene Monteiro Freitas, Flávio Martins
Ήχος Rui Antunes
Έρευνα Marlene Monteiro Freitas, João Francisco Figueira
Δραματουργία Marlene Monteiro Freitas, Martin Valdés-Stauber
Κοστούμια Marlene Monteiro Freitas, Marisa Escaleira
Παραγωγή P.OR.K (Sandra Azevedo, Soraia Gonçalves – Λισαβόνα) και Münchner Kammerspiele (Μόναχο)
Διανομή Key Performance (Στοκχόλμη)
Συμπαραγωγή Biennale de la danse de Lyon 2020 και Pôle européen de création – Ministère de la Culture/Maison de la Danse en soutien à la Biennale de la danse de Lyon 2020 (Λυόν), Culturgest (Λισαβόνα), Festival d’Automne (Παρίσι), HAU Hebbel am Ufer (Βερολίνο), Kunstenfestivaldesarts (Βρυξέλλες), International Summer Festival Kampnagel (Αμβούργο), Künstlerhaus Mousonturm (Φρανκφούρτη), Les Spectacles Vivants/Centre Pompidou (Παρίσι), NEXT festival (Eurometropolis Λιλ, Κόρτραϊκ, Τουρναί & Βαλανσιέν), Ruhrtriennale (Μπόχουμ), TANDEM Scène nationale (Ντουαί – Αρράς), Teatro Municipal do Porto (Πόρτο), Wiener Festwochen (Βιέννη)
Υποστήριξη CML – Câmara Municipal de Lisboa, Dançando coma diferença (Φουνσάλ), Fabbrica Europa - PARC- Performing Arts Research Center (Φλωρεντία), La Gare – Fabrique des arts en mouvement (Λε Ρελέκ - Κερυόν), Polo Cultural Gaivotas - Boavista (Λισαβόνα), Reykjavík Dance Festival (Ρέικιαβικ), Theater Freiburg (Φράιμπουργκ)
Η P.OR.K Associação Cultural χρηματοδοτείται από την Κυβέρνηση της Πορτογαλίας – Υπουργείο Πολιτισμού / Γενική Διεύθυνση για τις Τέχνες.