Παίζουν μουσική: Πιάνο: Οδυσσέας Μιχαλάκης
Περιγραφή
Ο William Levy, τραγουδιστής όπερας και queer performer από το Παρίσι, αφού περιπλανήθηκε στην Αθήνα και εμπνεύστηκε από τις αισθήσεις και τη σοφία της πόλης, αποφάσισε να δουλέψει πάνω σε ένα καινούργιο μουσικό project με στόχο να αναβιώσει το πνεύμα και τη μουσική ιδιοφυΐα των Edith Piaf, Jacques Brel, Dalida.
Περισσότερα
Ο William συγκέντρωσε μουσικούς και καλλιτέχνες για να δημιουργήσουν μία νέα καμπαρέ αισθητική που αποτυπώνεται στη μουσική performance "Talk of The Town".
Κλασικά γαλλικά τραγούδια παρουσιάζονται με μια νέα οπτική και συνομιλούν με απόκρυφες παραδόσεις, έχοντας ως κεντρικό άξονα μία ιστορία αγάπης που ποτέ δεν τελειώνει.
Ένα μιούζικαλ. Μια μπάντα. Μια ιστορία αγάπης. Ένα μυστικιστικό party.
ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ
Τραγούδι - Performance: William Levy
Live Set: Salar Sarbazz